Χρήσιμη φιλική ήττα...

Χρήσιμη φιλική ήττα υπέστη ο Εθνικός μια βδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος απο το Αιγάλεω με 0-3 στο γήπεδο της Καλλιθέας.

Η ομάδα μας σίγουρα έχει την ποιότητα και την εμπειρία για να διαχειριστεί αυτήν την φιλική ήττα και θα φανεί έτοιμη την πρώτη αγωιστική του νέου πρωταθλήματος.
Τα γκόλ του αγώνα για τους φιλοξενούμενους  σημειώθηκαν στις αρχές της επανάληψης,στο ίδιο διάστημα η ομάδα μας είχε 2 καλές ευκαρίες με τους Κατσικοκέρη και Ρομάνο το φάουλ του οποίου σταμάτησε στο δοκάρι. Ο Εθνικός  παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με τους:
Σικαλιά,Στασινό,Γερόλυμο,Ρούσση,Κρητικό,Μισέλ,Μακρυγιάννη,Λεωνιδόπουλο,Κατσικοκέρη,Ρομάνο και Παυλάκη.Στο
δεύτερο ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Βουτσινάς,Μάναλης,Χατζησάββας,Σωπασής,Πεχλιβανίδης,Βενέτης,Μπένα,Γιαταγανάκης,Κομνηνός,Κωνσταντίνου,Κατίδης και Καραλής.