Ερμής Ζωνιανών-Εθνικός 1-0

Ερμής Ζωνιανών: Κόλλιας, Κοζυράκης(43' Χατζηβασίλης), Γεμιστός(80' Καραγκιόζι), Ανυφαντάκης, Ραπτάκης, Ταβλαδωράκης, Γιακουμάκης, Ρουσσάκης, Τοπούζης, Ρόβας, Πλουσής Δ. (52' Πασιαλής)
Εθνικός: Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Βενέτης, Πεχλιβάνιδης, Μαρτίνος, Κομνηνός (65' Ντούλιας), Λεωνιδόπουλος, Μάναλης, Χατζησάββας, Παυλάκης (90' Πίσας)

Στα τελευταία δευτερόλεπτα των καθυστερήσεων έχασε η ομάδα μας στα Ζωνιανά.Η φάση που έκρινε τον αγώνα ξεκίνησε με μια λάθος υποδείξη σε πλάγιο άουτ που αντι να δοθεί υπερ του Εθνικού,δόθηκε υπερ των γηπεδούχων, απο και πέρα στα λίγα δευτερόλεπτα που απέμεναν όλα συνομότησαν ανάποδα για την ομάδα μας,με συνέπεια να δεχθούμε το γκόλ,σε ένα ρεσιτάλ ατυχίας....

Δείτε 46 φώτος απο τον αγώνα,εδώ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ηταν καλύτεροι,με τον Βουτσινά να σταματάει σε 3-4 περιπτώσεις την επιθετικότητα που έδειξαν οι παίκτες του Ερμή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε με τον Εθνικό να ελέγχει το χώρο του κέντρου,και να βγαίνει στις αντεπιθέσεις με αξιώσεις,όπου σε μια απο αυτές λίγο πριν την συμπληρωση των 90΄ο Μάναλης με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα μετα απο φάουλ του Παυλάκη που απόκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων,στο οριζόντιο δοκάρι,και ενω η ομάδα μας έχασε 2-3 καλές ακόμα ευκαρίες για να πάρει κεφάλι στο σκόρ,οι γηπεδούχοι με τον τρόπο που αναφέραμε πέτυχαν το τέρμα που τους έδωσε την νίκη.