Εθνικός-Άγιος Ιερόθεος 2-1

ΕΘΝΙΚΟΣ:(Θ.Γεωργούλης): Βουτσινάς,Στασινός,Γερόλυμος,Πεχλιβανίδης,Βενέτης,Μαρτίνος,Λεωνιδόπουλος,
Μαργαρίτης(82′ Μπένα),Παυλάκης,Μάναλης,Ντούλιας(57′ Κομνηνός)

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ:(Β.Σταυρακόπουλος):Κυρίτσης,Πολίτης(57′ Μανδαμαδιώτης),Μπιρμπίλι,Δάρρας,Κάρδαρης,Καραμέρης(78′ Σούφλας),Γούλας(67′ Λέσι),Γκουτσούλας,Νιζάμης,Σαγανάς,Θανόπουλος.

Επέστρεψε στις νίκες ο Εθνικός μετά και το σημερινό 2-1 επί του Άγιου Ιερόθεου στο γήπεδο του Μοσχάτου.

Δείτε 46 φωτογραφίες απο τον αγώνα:
Δηλώσεις του Θ.Γεωργούλη,και των σκόρερ των δύο τερμάτων Γ.Μάναλη,και Ν.Λεωνιδόπουλου.

Η Ομάδα μας δεν άφησε και πολλά περιθώρια στον αντίπαλο της,ήταν καλύτερη καθ΄όλην την διάρκεια του αγώνα,και νίκησε δίκαια.
Πολύ καλή εμφάνιση ιδίως στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησαν οι παίκτες μας,με τους Λεωνιδόπουλο στο 12΄,και Μάναλη 24΄να σκοράρουν,ενώ προσωρινά είχαν ισοφαρίσει οι φιλοξενούμενοι με ένα γκόλ για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν παίκτες.πάγκος,και εξέδρα για χέρι του Λαζανά πριν η μπάλλα καταλήξει στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πειραιώτες απλά διαχειρίστηκαν το αποτελέσμα,έχασαν αρκετές και σπουδαίες ευκαιρίες,με κορυφαία το δοκάρι του Κομνηνού με την συμπλήρωση των 90΄του αγώνα.