Εθνικός-Κηφισιά 1-2

Πλήρωσε το κακό του ξεκίνημα στον αγώνα ο Εθνικός,και ηττήθηκε απο την Κηφισιά στο Μοσχάτο με 1-2.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν κίνητρο,αφνιδίασαν την ομάδα μας,πέτυχαν γρήγορα τα δύο γκόλ στο πρώτο δεκάλεπτο που τους έδωσαν το προβάδισμα,και παρά την πίεση που δέχθηκαν απο τον Εθνικό κατάφεραν να πάρουν τους βαθμούς της νίκης.

Η ομάδα μας μείωσε το σκόρ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με απ ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κομνηνού που αιφνιδίασε συμπαίκτες και αντιπάλους,δεν κατάφερε όμως να απειλήσει ουσιαστικότερα την εστία του Γουμάγια,με το τελικό 1-2 να παραμένει μέχρι τέλους.Να σημειωθεί οτι η ομάδα μας διαμαρτύρεται για μια φάση πέναλτυ πάνω στον Μάναλη που κακώς δεν δόθηκε απο τον Διαιτητή του αγώνα κ.Γιουματζίδη.
Επανεμφανίσθηκε μετά απο τρείς περίπου μήνες απουσίας ο Γιώργος Κατίδης,ενώ οι φίλοι του Εθνικού που βρέθηκαν στο γήπεδο του Μοσχάτου,δεν ξέχασαν τον Πάολο Φαρινόλα τον οποίο καταχειροκρότησαν μετά το πέρας του αγώνος.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Θ.Γεωργούλης): Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Πεχλιβανίδης, Βενέτης, Μαρτίνος (80′ Μπάικας), Ντούλιας (70′ Σωπασής), Λεωνιδόπουλος (46′ Κατίδης), Μάναλης, Χατζησάββας, Κομνηνός.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μ.Μαυρομάτης): Γουμάγιας, Χαλκιάς, Ταμπάκης, Τεγούσης, Μεταλληνός, Μουσταφίδης, Καρακώστας, Σάμιος, Ρεντζής (60′ Κυριαζής), Σουλελές (80′ Σπηλιωτάκης), Φαρινόλα (93′ Γεωργόπουλος).