Εθνικός-Πανθηραϊκός 1-0

ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Στασινός Γερόλυμος, Πεχλιβανίδης, Μπένα, Κατίδης, Μαργαρίτης, Σωπασής (68′ Χατζησάββας), Μάναλης, Παυλάκης (87′ Μαρτίνος), Σουλελές (77′ Βλάχος).
ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ:Πουρής, Κορτσινίδης, Καλαγκάνης, Πέττα (60′ Κριτσάς), Μκρτσιαν, Μπακάλης, Φύτρος, Λαζαρίδης, Γαρυφαλλόπουλος (63′ Παπίτσας), Περιάλης, Μωραϊτης (51′ Πονσε)

Μέ ένα όμορφο γκόλ του Μάναλη με σούτ ο Εθνικός νίκησε 1-0 τον σκληροτράχηλο Πανθηραϊκό,αλλά και τις απουσίες του σε ένα δυνατό αγώνα στο γήπεδο του Μοσχάτου.

Δείτε 48 φωτογραφίες  απο τον αγώνα εδώ:

Δηλώσεις του προπονητή θ. Γεωργούλη εδώ:

Δηλώσεις του σκόρερ της ομάδας Γ. Μάναλη εδώ:

Η ομάδα μας προσπάθησε απο την αρχή να κυριαρχήσει στον αγώνα,δημιούργησε όμως λιγοστές φάσεις ιδίως στο α΄ημίχρονο μπροστά απο την εστία των αντιπάλων.Στο δεύτερο ημίχρονο το γρήγορο γκόλ του Μάναλη (47΄),έδωσε περισσότερη αυτοπεποίθηση στην ομάδα μας,που προσπάθησε να πετύχει και δεύτερο τέρμα.Απο την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν μετά και το εις βάρος τους γκόλ,αλλά δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Βουτσινά,που όποτε χρειάσθηκε φώναξε παρών.