Εθνικός-Τριγλία Ραφήνας 4-1

ΕΘΝΙΚΟΣ(Θ.Γεωργούλης): Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Πεχλιβανίδης (45′ Μπένα), Στρατάκης, Μαρτίνος, Κομνηνός (65′ Χατζησάββας), Κατίδης, Μάναλης (78′ Σωπάσης), Λεωνιδόπουλος, Παυλάκης.
ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γ.Αρχοντάκης): Δήμιζας, Μπιταξής (46′ Καλογιάννης), Τσάγκαρης, Μακρής, Μαντζώρος, Κωτσαλάς, Κότσι, Παπαδόπουλος (81′ Μάργαρης), Ποτουρίδης, Τσεβάς, Νικολόπουλος.

Σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα ο Εθνικός στο γήπεδο του Μοσχάτου επί της Τριγλίας Ραφήνας με 4-1!

Δείτε 62 φωτογραφίες απο τον αγώνα εδώ:
Δηλώσεις Θ.Γεωργούλη
Δηλώσεις Μ.Παυλάκη

Η ομάδα μας που ενδιαμέσα είχε δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα,χωρίς να σκοράρει,επέστρεψε στις νίκες πετυχαίνοντας 4 γκόλ,όσα δλδ είχε πετύχει και την τελευταία φορά που σκόραρε πάλι με ομάδα της Ραφήνας.
Καταιγιστικό ήταν το πρώτο 15λεπτο του αγώνα με τον Εθνικό να προηγείται στο 2΄με τον Παυλάκη,οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σχεδόν αμέσως,αλλά ο Εθνικός είχε την απάντηση όταν ο Λεωνιδόπουλος βρήκε τον Μάναλη μέσα στην περιοχή που έπιασε το  σούτ ,η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι,πέρασε την γραμμή του τέρματος γράφοντας το 2-1 για την ομάδα μας στο 10΄.
Μια σέντρα-πάσα του Μάναλη στο 13΄η μπάλα κόπηκε απο το χέρι του Μαντζώρου μες την περιοχή,το πέναλτυ ανέλαβε να εκτελέσει ο Παυλάκης,ο οποίος με διπλή προσπάθεια έκανε το 3-1.
Απο εκεί και πέρα οι παίκτες μας διαχειρίστηκαν σωστά το παιχνίδι,παρά τις δυσκολίες που προσπάθησε να δημιουργήσει η Τριγλία στην αμυνά μας,και τον Βουτσινά σε 1-2 περιπτώσεις να δηλώνει παρών.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός παρατάχτηκε στον αγωνιστικό χώρο με μια αναγκαστική αλλαγή αφού τον τραυματία Πεχλιβανίδη αντικατέστησε ο Μπένα,η ομάδα μας ήταν πάλι καλύτερη του αντιπάλου της,έχασε ευκαρίες,και τελικά κατάφερε να πετύχει και 4ο τέρμα με σούτ του Χατζησσάβα στο 88΄.