Φιλικός αγώνας ΑΟ Κηφισιάς-Εθνικός 0-1

Χρήσιμα συμπεράσματα απο ένα δυνατό φιλικό έβγαλε ο προπονητής του Εθνικού Θ.Γεωργούλης,απέναντι σε μια αρκετά καλή ομάδα όπως η Κηφισιά.Ο Εθνικός με τον συνήθη ύποπτο Νίκο Κατσικοκέρη νίκησε με 0-1,σε ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες είχαν ευκαρίες και θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και άλλα τέρματα.
Δοκάρι είχε για την ομάδα μας ο Γιώργος Μάναλης στα τελευταία λεπτά του αγώνα,ενώ δεν αγωνίσθηκαν λόγω τραυματισμού οι Χατζησάββας,Γερόλυμος και Σωπασής,αντίθετα ετοιμοπόλεμος παρουσιάσθηκε ο Λεωνιδόπουλος που ταλαιπωρήθηκε όλη την εβδομάδα απο γαστρεντερίτιδα.
Ο Εθνικός παρατάχθηκε με τους:
Σικαλιά(35′ Βουτσινά),(70′Ελθίνι),Στασινό,Παυλάκη,Μπένα,Πεχλιβανίδη,Romano,Micheel,Κατίδη,Κατσικοκέρη, Μακρυγιάννη και Μάναλη.Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι:
Πίσσας,Γιαταγανάκης,Κομνηνός,Ρούσσης,Κρητικός,Κωνσταντίνου,Λεωνιδόπουλος και Βενέτης.