Με ενα αμφισβητούμενο πέναλτυ ηττήθηκε στην Ρόδο ο Εθνικός απο τον Ιάλυσο με 2-1.
Ο Εθνικός ήταν καλύτερος απο τους γηπεδούχους ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε με γκόλ του Κομνηνού στις αρχές της επανάληψης,έχασε αρκετές ευκαρίες για να πάρει προβάδισμα στο σκόρ, αλλά κόντρα στην ροή του αγώνα δέχθηκε γκόλ με ένα πέναλτυ που αμφισβητήθηκε απο τους ποδοσφαιριστές μας.Το τελικό αποτέλεσμα δεν άλλαξε παρά τις προσπάθειες της ομάδας μας στον χρόνο που απέμενε μέχρι και την λήξη του αγώνα..
Διαιτητές: Μανούχος, Λυκομήτρος (Αργολίδας),Τριαντάφυλλος (Κορινθίας).
Εθνικός:Βουτσινάς,Στασινός,Παυλάκης,Μαντζώρος,Στρατάκης,Κατίδης,Πεχλιβανίδης(85 Μαργαρίτης) ,Κομνηνός(80 Μαρούδας),Μάναλης,Λεωνιδόπουλος,Σουλελές(72 Βλάχος).
Ιάλυσος: Παπαδόπουλος, Καρπαθάκης, Φυλακούρης, Λιτσός, Κοκκίνης, Ρεκλείτης, Χατζηφούντας, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Σταυλάς, Δελαπόρτας.